Taitaja9 finalistit

Tulosta
Kerro kaverille

 

taitaja9pp

 

 

Alue/Område: Pirkanmaa/Birkaland

 

 

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
Pizza kebab Pohjois-Hervannan koulu,
Tampere

 Jose Mäkinen, Arttu Heikkilä
ja Lotta Nyberg

Sammon takojat Sammon koulu, Tampere

Maria Kataja, Juuso Hämäläinen
ja  Aleksi Myllymäki

Homma hanskassa Keuruun Yhteiskoulu,
Keuruu

Eetu Rantanen, Petri Järvenpää
ja  Ida Mustonen

Me Tyryn Koulu,
Valkeakoski

Roosa Peltonen, Jani Viljakka
ja  Juuso Räsänen

 

 

Alue/Område: Keski-Suomi/Mellersta Finland

 

 

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
Team Makkis Telakkakadun koulu, Suolahti

 Petra Pussi, Antti Anttonen ja
Antti Borovkoff

MM&S Tahkonpolun koulu, Pihtipudas

 Milja Inkeroinen, Minna Riitamo ja
Theerapad Nganyangwai

Trio LMA Vihtavuoren Koulu, Laukaa

Linda Kangas, Mikko Nissinen ja
Assi Lahtonen

 

  

Alue/Område: Pohjois-Karjala/Norra Karelen

 

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar

LUMA -tiimi

Pielisjoen koulu, Joensuu

Nea Norismaa, Iida Putkuri ja
Rami Sudah

Kesälahti

Kesälahden koulu

Pekka Pöllänen, Toni Tervonen ja
Sini Vanhasaari


 

Alue/Område: Satakunta

 

 

Joukkue/Lag Koulu Jäsenet/Medlemmar

Pohjanlinnan koulu Kankaanpää

 

Kreetta Kulhua, Lauri Katajisto ja
Joni Rantanen

Ulvilan yhteiskoulu

Miika Hällfors, Erkki Koskela ja
Paula Halme

 

  

Alue/Område: Kaakkois-Suomi/Sydöstra Finland

 

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar

Kesämäenrinteen koulu

Kesämäenrinteen koulu, Lappeenranta

Essi Peuhkuri, Henna Porras ja  Anton Laine

Trio Helilä Helilän koulu, Kotka Eero Tukeva, Markus Nevalainen ja Pinja Skriko
A.H.A Helilän koulu, Kotka Henna Lempinen, Anton Koso ja
Anni Arvila

 

Alue/Område: Hämeen alue/ Området Tavasthus

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
Team Omena Salpausselän peruskoulu, Lahti

 Enna Kuolimo, Roope Penttinen ja Niklas Lingner

Team Antone Vääksyn yhteiskoulu

Anton Niemelä, Tomi Tolvanen  ja Neea Honkala

 

Alue/Område: Pohjois-Suomi/ Norra Finland

 

Joukkue koulu jäsenet
Patelan taitajat            Pateniemen koulu, Oulu

Sini Kukkonen, Henri Jutila ja Patrik Pyykkönen

Kempele Kempeleen yläaste Henna Tapojärvi, Aatu Hintsala ja Kristian Hintsala
Lumijoki 1 Lumijoen peruskoulu Anniina Viinikka, Joonas Karjula
ja Olli Lääkkö
Lumijoki 2 Lumijoen peruskoulu Veli-Heikki Jokela, Heidi Hyväri
ja Sakari Siitonen
Lyseo Tiimi C Kajaanin Lyseo Jeremias Kampman, Jari Väisänen ja
Tia Kakkola

 

Alue/Område: Pohjanmaa/Österbotetn

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
Korsholms Lag 1 Korsholms högstadium, Korsholm

 Lenita Hjortman, Jim Lervik, Emil Wik

Sunds Team, Närpiö Närpes högstadieskola, Närpes st Anna Hesthammar, Sebastian Snickars, Mikael Sund

 

Alue/Område: Savo/savolax

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
SHH Joroisten ylä-aste

Satu Suhonen, Heikki Hyvärinen ja  
Heikki Viljakainen

JAK-C Juhani Ahon koulu, Iisalmi 

Johanna Ryhänen, Julia Tikkanen ja
Jonni Vesterinen

PARIKKALA3 Kirjolan koulu, Parikkala Henriikka Nokelainen, Kaisa Sorvali ja Eero Kärpänen
KYRÖSKOSKEN PÄRSKE Minna Canthin koulu, Kuopio Anni Vauhkonen, Vertti Huuskonen ja Aleksi Pietikäinen

 

Alue/Område: Uusimaa/Nyland

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
Punakone Kalajärven koulu,
Espoon kaupunki

Matias Ranta, Juho Flinck, Maria Hemming

EHS 3 Ekenäs högstadium

Sebastian Hemanus, Aleksandra Hindrén,
Hastiar Ali Abdullah

 

Alue/Område: Varsinais-Suomi/Egentliga Finalnd

 

Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar

T6

Trappulan koulu, Taivassalo

Janne Kleemola, Kristian Roth ja  
Julia Stenman

Tantor Puistokadun koulu, Loimaa Aleksanteri Tiiri, Mikko Ketola ja
Pinja Suomela
Team IIRO Piispanlähteen koulu, Kaarina Iiro Salmela, Ilari Rossi ja Pihla Ossa
Kimito 3 Kimitonejdens skola, Kimito Dennis Heinonen, Anton Eriksson ja Emelie Lindroos
INSOMNIA Hemmingin koulu, Masku Jami Inkinen, Nicklas Laine ja Suvi Ojanen

 

Alue/Område: Helsinki/Helsingfors


Joukkue/Lag Koulu/Skola Jäsenet/Medlemmar
1. Riihenmäen koulu

 Tarleena Punta, Atte Etula, Jelle Peltonen

2. Kerava joukkue

 Kuitunen Aura, Malkakorpi Otto, Pelo Erica

 

Lähetä E-kortti

Lähetä kaverille sähköinen postikortti. Selaa kortteja
© Copyright 2008 Skills Finland